Co grozi za posiadanie narkotyków?

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków, czyli środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadkach mniejszej wagi karą, której podlega sprawca, jest grzywna lub kara ograniczenia wolności do roku. Jeden naganny czyn może zniszczyć całe życie osobie oskarżonej o posiadanie narkotyków. Nawet po upływie kilkunastu lat od zamknięcia życiowego rozdziału związanego z substancjami psychoaktywnymi, osoba która ucięła kontakt ze światem przestępczym, może stanąć przed koniecznością poniesienia konsekwencji za swoje wcześniejsze postępowanie.

W przypadku spraw narkotykowych bardzo ważne jest podjęcie szybkiego kontaktu z adwokatem dla zapewniania sobie skutecznej obrony. Obecność doświadczonego obrońcy zapewni możliwie korzystny przebieg postępowania karnego.

Adwokat Katowice – narkotyki – prawo do obrony

Osobie oskarżonej o posiadanie narkotyków przysługuje prawo do obrony, z którego warto skorzystać jak najszybciej, powierzając swoje interesy adwokatowi posiadającemu rozległe doświadczenie. Sprawy narkotykowe nie należą do łatwych, dlatego warto swoje kroki skierować do uznanej kancelarii.

Zapraszamy do skorzystania z usług Kancelarii mecenasa Jarosława Reck, tworzonej przez zespół doświadczonych prawników podchodzących z pełnym zaangażowaniem do każdej powierzonej im sprawy.

TOP