Prawo rodzinne i opiekuńcze

Procesy związane z prawem rodzinnym należą do szczególnych, ponieważ dotykają najważniejszych elementów życia prywatnego, niejednokrotnie delikatnych i osobistych. Obejmują między innymi kwestie pożycia małżeńskiego i wymagają niejednokrotnie poruszania ich podczas rozpraw sądowych. Z tego powodu sprawy rodzinne mają własną, niepowtarzalną specyfikę i charakter oraz wymagają indywidualnego podejścia.

  

W sprawach rodzinnych głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz prawidłowego funkcjonowania wszystkim członkom rodziny. Niejednokrotnie procesy sądowe dotyczą trudnych sytuacji życiowych, dlatego w pracy prawnika niezwykle ważne są nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również kompetencje miękkie.

Prawo rodzinne Katowice – prawnik rodzinny

 

Kancelaria Adwokacka Jarosława Reck Adwokaci zrzesza prawników, którzy rozumieją, jak wiele emocji wywołują te sprawy. Jesteśmy doświadczeni w prowadzeniu spraw o rozwód, separację, unieważnienie małżeństwa, spraw alimentacyjnych oraz spraw regulujących kontakty między rodzicami i dziećmi. W szczególności sprawy rozwodowe wymagają od adwokatów nie tylko dobrej znajomości przepisów prawa, ale również szczególnych umiejętności niezbędnych w pracy z ludźmi. Rozwód jest niełatwym momentem w życiu. Wówczas małżonkom towarzyszą emocje utrudniające podejmowanie słusznych decyzji.

Adwokat, prawo rodzinne

 

Adwokat rodzinny pomaga klientowi przejść przez proces możliwie spokojnie. Wiemy, jak ważne jest zaufanie Klienta do pełnomocnika, dlatego do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, z należną empatią i delikatnością.

Zapewniamy także profesjonalną reprezentację interesów Klienta w sprawach o podział majątku dorobkowego, czy też o ustanowienie rozdzielności majątkowej. W swojej pracy podejmujemy niezbędne działania zmierzające do zapewnienia członkom rodziny spokoju oraz bezpieczeństwa, a także korzystnego i sprawiedliwego rozstrzygnięcia kwestii spornych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy efektywni, dlatego temu Klienci doceniają nasze starania oraz darzą nas zasłużonym zaufaniem.

Adwokat Katowice – prawo rodzinne – Kancelaria Jarosław Reck Adwokaci

Kancelaria Adwokacka Jarosław Reck Adwokaci mieści się w Katowicach, przy ulicy Brynowskiej. Wszystkie informacje kontaktowe są dostępne w osobnej zakładce na stronie. Zapraszamy do umówienia spotkania za pośrednictwem maila, osobiście lub telefonicznie.

TOP