Jak zwrócić bilet na FEST Festival?

Internet obiegła nieoficjalna wiadomość o odwołaniu FEST Festivalu, który planowo miał być się w Park Śląskim w dniach 9-13 sierpnia 2023 roku. Mimo iż nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia odwołania koncertów, część osób, która zakupiła bilety, już teraz zastanawia się jak może je zwrócić, tak by nie ryzykować utraty pieniędzy i braku możliwości ich odzyskania na skutek ewentualnej niewypłacalności organizatora.

Zgodnie z regulaminem FEST Festivalu zmieszczonym na jego oficjalniej stronie internetowej, aby zwrócić bilet należy skontaktować się z dystrybutorem biletów Going za pośrednictwem wiadomości elektronicznej e-mail wysyłanej na adres festfestival@goingapp.pl.

W linku zamieszczamy wzór oświadczenia o zwrocie biletu, zawierający niezbędne informacje, do którego należy dołączyć dowód zakupu np. w postaci potwierdzenia przelewu wygenerowanego z konta bankowego.

Osoby, które zakupiły bilet za pośrednictwem innych dystrybutorów, np. strony  www.ebilet.pl, powinny wzór oświadczenia przesłać na adres wskazany na ich oficjalnych stronach internetowych. 

Z kolei, jeśli kupiłeś bilet w punkcie stacjonarnym, oświadczenie musisz złożyć w miejscu zakupu, również dołączając do niego potwierdzenie płatności.

Teraz pozostało Ci czekać na zwrot środków. Niewykluczone, iż będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, szczególnie w przypadku, jeśli zwrotów dokona znaczna ilość osób. Możliwa jest także sytuacja, w której sprzedawca będzie chciał utrudniał Ci zwrot biletu lub odmówi jego przyjęcia. W takich sytuacjach przyda Ci się pomoc doświadczonego adwokata, który wskaże Ci drogę do odzyskania Twoich pieniędzy.