Jak odzyskać pieniądze za bilet na FEST Festival 2023?

Karta

Tysiące entuzjastów muzyki, którzy mieli wziąć udział w Fest Festivalu, znalazły się w trudnej sytuacji po niespodziewanym odwołaniu wydarzenia kilka dni przed jego rozpoczęciem. Organizator, wobec nadchodzących trudności finansowych, ogłosił, że uruchomił postępowanie upadłościowe. W związku z tym, w obecnej sytuacji, możliwość wypłaty zwrotów za zakupione bilety i karnety wydaje się być zablokowana.

Taka niespodziewana decyzja spowodowała nie tylko rozczarowanie, ale również finansowe straty dla wielu uczestników, którzy zakupili bilety z nadzieją na uczestnictwo w jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych roku. W obliczu postępowania upadłościowego, pytanie, czy uczestnicy będą mogli odzyskać swoje środki, staje się bardziej skomplikowane. W jaki sposób odzyskać pieniądze za koncert, gdy płaciło się kartą? Podpowiadamy!

Zwrot kosztów biletów za Fest Festiwal 2023

Kupiłeś bilet na koncert, który nigdy się nie odbył? Jeśli zapłaciłeś za udział w nim za pomocą karty Visa lub Mastercard, możesz odzyskać swoje pieniądze dzięki procedurze chargeback (obciążenia zwrotnego). Mechanizm ten ma na celu ochronę Ciebie, czyli konsumenta, w sytuacjach gdy np. zamówiony towar okaże się wadliwy lub gdy koncert, na który chciałeś pójść, zostanie odwołany.

Jak skorzystać z  chargeback?

Do zainicjonowana procedury chargeback konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku do banku- wystawcy karty. Możesz zrobić to za pomocą infolinii banku, czy też serwisu internetowego, w zależności od sposobu przyjętego przez Twój bank (zwykle informację o preferowanej drodze składania wniosków znajdziesz na stronie internatowej banku).

Niezależnie jednak od sposobu zgłoszenia, przygotuj następujące informacje:

  • Numer karty oraz imię i nazwisko jej posiadacza
  • Datę wykonania transakcji
  • Nazwa podmiotu akceptującego transakcję albo nazwę punktu lub sklepu, w którym dokonałeś transakcji
  • Kwotę i walutę transakcji

We wniosku musi także znaleźć się opis sytuacji oraz powód, dla którego żądasz zwrotu za pomocą procedury chargeback. Ponadto większość banków wymaga, by złożenie wniosku zostało poprzedzone próbą kontaktu ze sprzedawcą. Wobec czego, w celu zwiększenia szansy na odzyskanie środków, w pierwszej kolejności zwróć się do sprzedawcy o zwrot środków. Z kolei, jeżeli kontakt ze sprzedawcą jest znacznie utrudniony, czy też niemożliwy albo sprzedawca Ci nie odpowiada- wskaż tę okoliczność w zgłoszeniu.

Fest Festival w Chorzowie odwołany

Na poparcie Twojego wniosku powinieneś przedstawić niezbędne dokumenty tj. potwierdzenie wykonania transakcji, oświadczenie organizatora o odwołaniu FEST Festivalu (zamieszczono je na stronie internetowej https://festfestival.pl/), czy też ewentualną korespondencję ze sprzedawcą dotyczącą zwrotu biletu.

Wniosek zawierający wskazane powyżej informacje, Twój bank prześle do instytucji, która rozlicza danego sprzedawcę. Po rozpatrzeniu zgłoszenia zgodnie z regulacjami Visa lub Mastercard, zostaniesz poinformowany o wyniku złożonego wniosku (odrzuceniu lub jego uznaniu).

Aby ułatwić załatwienie sprawy, zamieszczamy wzór formularza zgłoszeniowego, który umożliwi Ci skorzystanie z procedury chargeback (jeżeli Twój bank takowego nie posiada). Pamiętaj, ewentualna odmowa uwzględnienia wniosku, nie przesądza ostatecznie o utracie środków. Jest to jeden z możliwych sposobów na ich odzyskanie, a jeśli chcesz poznać pozostałe, śledź kolejne posty.

Czy bilety na fest festiwal są imienne?

Tak, bilety na Fest Festival są imienne. Oznacza to, że każdy bilet jest przypisany do konkretnej osoby i zwykle zawiera na nim imię i nazwisko nabywcy. Taka praktyka jest często stosowana na większych wydarzeniach muzycznych, aby zwiększyć bezpieczeństwo i utrudnić nielegalną odsprzedaż biletów.

Co z biletami na fest festiwal zamówionymi przez eBilet?

Firma eBilet uspokaja uczestników imprezy, deklarują zwrot kosztów biletu. Na ich stronie można przeczytać, że jeśli wydarzenie, na które zakupiono bilety przez eBilet, zostanie odwołane, uczestnik otrzyma e-mail z instrukcjami dotyczącymi zwrotu pieniędzy.

Wszystkie osoby, które kupiły bilety na Fest Festival na eBilet.pl, wkrótce otrzymają zwrot pieniędzy. Może to zająć do 14 dni, jednak w większości przypadków będzie to nie dłużej niż 3 dni robocze. Zwrot całości wpłaconych środków nastąpi automatycznie. Nasi użytkownicy dostaną też od nas wiadomość informującą, że zwroty zostały dokonane. W wyjątkowych sytuacjach użytkownik może dostać formularz z prośbą o uzupełnienie numeru konta, na które ma być dokonany zwrot.