Sprawy rozwodowe

Sprawy rozwodowe wymagają od adwokatów nie tylko dobrej znajomości przepisów prawa, ale również szczególnych umiejętności niezbędnych w pracy z ludźmi. Kancelaria Jarosław Reck Adwokaci to zespół prawników doświadczonych w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego, spraw o rozwód, separację, podział majątku i unieważnienie małżeństwa.

Dzięki dużemu doświadczeniu w sprawach rozwodowych, a także indywidualnemu podejściu do każdego Klienta jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług oraz skuteczną pomoc prawną.

Jak przebiega sprawa rozwodowa w sądzie?

Rozwód może zostać orzeczony jedynie po przeprowadzeniu procesu sądowego. Koniecznym, pierwszym etapem do rozstrzygnięcia sprawy przez sąd jest złożenie przez małżonków pozwu. W procesie o rozwód jeden z małżonków pozywa drugiego (składa pozew o rozwód). W sprawie rozwodowej konieczne jest wykazanie, iż między małżonkami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia na płaszczyźnie uczuciowej, fizycznej oraz ekonomicznej.

 

Przebieg procesu może obejmować więcej niż jedną rozprawę. Następuje przesłuchanie obojga małżonków. Obie strony mogą w trakcie procesu zgłaszać dowody, a także mogą prosić sąd o przeprowadzenie dowodów ze świadków, dokumentów, biegłych.

Warto w tym miejscu nadmienić, iż w charakterze świadka nie mogą być przesłuchani małoletni do 13 roku życia, a w przypadku małoletnich dzieci lub wnuków stron – małoletni, którzy nie ukończyli siedemnastu lat.

Rozstrzygnięcie sądu zapada w formie wyroku. Orzeczona zostaje wina jednego z małżonków, chyba że strony zrezygnują z orzekania o niej. W procesie sąd rozstrzyga również o sprawach małżonków oraz ich dzieci. Może orzec o alimentach na dzieci, władzy rodzicielskiej, kontaktach z dzieckiem, zasadach korzystania ze wspólnego mieszkania, podziale majątku.

Rola adwokata w sprawach rozwodowych

Pełnomocnictwo w sprawie rozwodowej wymaga od prawnika oceny interesów klienta oraz zastosowania środków, które pozwolą przeprowadzić ich skuteczną obronę. Nasi prawnicy dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu spraw rozwodowych zapewniają profesjonalną reprezentację interesów klienta zarówno w przypadku spraw bez orzekania o winie, jak również tych skomplikowanych i wymagających dążenia do najlepszych dla klientów rozstrzygnięć. W Kancelarii mecenasa Jarosława Reck zespół doświadczonych, ambitnych prawników podejmuje działania niezbędne do zapewniania rodzinie bezpieczeństwa podczas trudnych spraw o podział majątku, alimenty czy opiekę nad dziećmi.

Adwokat rozwodowy Katowice

 

Rozwód jest niełatwym momentem w życiu, kiedy małżonkom towarzyszą emocje utrudniające podejmowanie decyzji. Wsparcie dobrego prawnika pozwala przejść przez proces możliwie spokojnie. Wiemy, jak ważne jest zaufanie Klienta do pełnomocnika, dlatego do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, z należną empatią i delikatnością.

Jeśli szukasz pomocy związanej ze sprawami rozwodowymi, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi zagadnieniami:

Adwokat Katowice – rozwód

Kancelaria Jarosław Reck Adwokaci mieści się w Katowicach przy ulicy Brynowskiej. Dogodne położenie, łaty dojazd z centrum miasta oraz komfortowe warunki w biurze gwarantują naszym Klientom niezbędną dyskrecję oraz poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszamy do zakładki kontakt, gdzie dostępne są dane kontaktowe niezbędne do umówienia pierwszej wizyty oraz szczegóły dojazdu do naszej Kancelarii.

TOP